Strona głównaMotoryzacjaZacznij karierę w sieci dealerskiej BMW

Zacznij karierę w sieci dealerskiej BMW

W obecnych czasach bywa niełatwo zaraz po ukończeniu edukacji znaleźć zatrudnienie, które będzie odpowiadać naszym potrzebom. Często trzeba kilku lat praktyki i poszukiwania wymarzonego stanowiska, a i to nie zawsze kończy się sukcesem. Są jednak branże, które od lat świetnie się rozwijają. Sprzedawca samochodów czy doradca serwisowy BMW jest i będzie poszukiwany. Jak rozpocząć taką karierę?

Praca w sieci dealerskiej BMW – korzyści

Zatrudnienie w salonie BMW niesie ze sobą szereg korzyści, a jedną z nich jest stabilność finansowa. Ponadto umowa o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie dostosowane do doświadczenia, a także rozbudowany pakiet dodatków i benefitów – to z pewnością przyciąga uwagę.

Oferty pracy w salonach BMW są również dość rozbudowane. Tutaj nie tylko potrzeba dobrego mechanika czy sprzedawcy – przydadzą się również doradcy serwisowi, osoby na stanowiska Product Genius, którzy będą zarażać pasją do samochodów marki, a także księgowi, logistycy czy kierownicy sprzedaży. Jednym słowem, każdy może znaleźć zatrudnienie dopasowane do swoich potrzeb.

Różnorodna praca

Każde stanowisko u dealera BMW, to pewnego rodzaju wyzwanie i odpowiedzialność, co z pewnością motywuje do efektywnej pracy.

Przykładowo, doradca serwisowy jest zobowiązany do:

  • udzielania klientom objaśnień dotyczących występującej awarii i podejmowanych sposobach naprawy,
  • kontrolowania efektywności działań innych pracowników, w tym mechaników w salonie,
  • konsultowania zakresu usług serwisowych oraz ich rozliczenia,
  • utrzymywania stałego kontaktu z nowymi i stałymi odbiorcami pojazdów marki BMW.

Mechanicy, w zależności od specjalizacji, mogą obsługiwać typowe usterki, problemy związane z elektrycznością, a także poważniejsze wady silnika, które wymagają sporego doświadczenia.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w naborze pracowniczym, należy wypełnić formularz na portalu praca-dealerbmw.plAplikacja na niektóre stanowiska wymagać będzie przejścia gier rekrutacyjnych, które pomogą w weryfikacji wniosków i zapoznają wstępnie kandydata ze specyfiką pracy.

Po akceptacji przesłanych danych, pracownik firmy skontaktuje się telefonicznie z wybranymi osobami i ustali termin spotkania. Pierwszą rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza rekruter, po pozytywnym przejściu kandydat zapraszany jest na oficjalne spotkanie z pracodawcą. Jeśli wszystko będzie w porządku, osoba zostanie zatrudniona.

Kto sprawdzi się w salonie BMW?

Z pewnością powinna to być osoba z pasją i zamiłowaniem do motoryzacji. Nie na każdym stanowisku wymagana jest jednak fachowa wiedza dotycząca budowy pojazdu i zastosowanych w nim rozwiązań. Aczkolwiek osoby z większym doświadczeniem związanym z samochodami marki, z pewnością łatwiej się tutaj odnajdą.

Dobrze, gdy kandydat jest także osobą odpowiedzialną, odporną na stres, pozytywnie nastawioną i ambitną. Zaangażowanie podczas realizacji obowiązków, w dłuższej perspektywie przyniesie zauważalne efekty.

Nie warto się też zrażać, jeśli okaże się, że preferencje na dane stanowisko nie pokrywają się z doświadczeniem kandydata – na portalu praca-dealerbmw.pl stale pojawiają się nowe oferty, skierowane do szerokiego grona potencjalnych pracowników.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne