Strona głównaMotoryzacjaRanking pojazdów elektrycznych

Ranking pojazdów elektrycznych

Myśląc o samochodzie elektrycznym, przed oczami wyobraźni pojawiają się rozsławione modele Tesli. Uchodzą one za pionierów napędów elektrycznych na zwyczajnych drogach, lecz obecnie coraz więcej uznanych marek samochodowych otwiera się na produkcję modeli elektrycznych. Które samochody elektryczne są najtańsze? Które pozwalają na przejechanie największej ilości kilometrów na jednym ładowaniu? Odpowiedzi udzieli ten ranking pojazdów elektrycznych, uwzględniający pięć pojazdów w danej kategorii.

Samochód przyjazny dla portfela

Cena samochodu jest istotnym czynnikiem przy wyborze pojazdu. Dlatego mając na uwadze dosyć wysokie wartości samochodów elektrycznych, warto przedstawić modele tańsze, które wciąż pozwalają cieszyć się ekologiczną jazdą:

  1. SMART FORTWO – Ten samochód produkowany przez popularną markę Smart jest dwuosobowym samochodem miejskim o napędzie elektrycznym, co czyni go niezwykle ekonomicznym pojazdem. Jego cena wynosi około 95 000zł.
  2. SMART FORFOUR – Kolejny model z kuźni Smarta, lecz tym razem bardziej praktyczny z uwagi na posiadanie czterech miejsc. Jego podstawowa wersja kosztuje około 96 000zł.
  3. FIAT 500 – Znany i lubiany Fiat 500 doczekał się wersji elektrycznej, dzięki czemu powstał popularny samochód umożliwiający tanią jazdę po mieście. Jego wartość w wersji podstawowej wynosi 99 000 zł.
  4. Renault Kangoo – Pierwszy samochód w zestawieniu, który nadaje się nie tylko do jazdy po mieście, ale również na trasy. Pojazd idealny dla małych firm przewozowych, które muszą dostarczać średniej wielkości paczki. Jego cena wynosi około 119 000 zł.
  5. Nissan Leaf – Jak na samochody elektryczne, jest to naprawdę tani samochód użytkowy. Posiada pięć miejsc i przestronny bagażnik, co czyni go pojazdem rodzinnym, a 150 koni mechanicznych gwarantuje odpowiednią moc na drogach szybkiego ruchu. Podstawowa wersja kosztuje nieco ponad 123 000 zł.

Władcy szos

Ranking pojazdów elektrycznych z największym zasięgiem jest o tyle istotny, że powszechnie panuje przeświadczenie o ich małej wytrzymałości. Zniechęca to wielu kierowców, którzy podnoszą argument o małej ilości stacji ładujących. Czas pokazać najlepsze elektryki dalekosiężne.

  1. TOYOTA MIRAI- Azjatycki rynek samochodów poczynił znaczne postępy w kwestii samochodów elektrycznych i ten model jest tego idealnym przykładem. Zasięg rzędu 650 km i 182 KM mocy umożliwiają szybką jazdę na dalekie dystanse. Mirai jest zdecydowanie samochodem wartym uwagi.
  2. TESLA MODEL S – Demonstracja możliwości Tesli w pełnej okazałości. Model S to pełnoprawny samochód sportowy, dysponujący 422 KM i zasięgiem 632 kilometrów. Oprócz tego oferuje bogate wyposażenie, będące znakiem rozpoznawalnym firmy.
  3. BMW iX – Model bawarskiego koncernu motoryzacyjnego umożliwia jazdę na odległość 629 kilometrów. Jest to SUV z 523 KM pod maską, przez co wpasowuje się w gusta osób szukających samochodu rodzinnego i odrobiny sportowego pazura.
  4. CHEVROLET VOLT – Najtańszy model w rankingu o mocy 149KM. Pełne ładowanie umożliwia podróż na odległość 610 kilometrów. Idealny wybór dla osób, które mogą zrezygnować z odrobiny luksusu na rzecz funkcjonalności i mniejszej ceny.
  5. FORD MUSTANG – Podobnie jak Chevrolet jego zasięg wynosi około 610 kilometrów, lecz dysponuje większą mocą, rzędu 294 KM.

Jak widać, najtańsze samochody elektryczne to kompaktowe pojazdy idealne do jazdy po mieście. By zapewnić sobie możliwość wyjazdu w dalekie trasy, trzeba sięgnąć nieco głębiej do skarbonki, lecz w zamian za wyższą cenę otrzymuje się również lepszy standard wyposażenie oraz moc, której nie powstydziłyby się najmocniejsze silniki benzynowe. Każdy ranking samochodów elektrycznych został sporządzony w oparciu o aktualne dane.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne