Strona głównaUncategorizedPodstawowe narzędzia modelarskie

Podstawowe narzędzia modelarskie

Jesteś początkującym modelarzem, który jeszcze nie próbował swoich sił w tym hobby. Czy wiesz, w jakie narzędzia modelarskie warto wyposażyć się, gdy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z modelarstwem? Ilość narzędzi modelarskich jest ogromna, dlatego podpowiem Ci, co powinieneś wybrać, aby zacząć sklejać modele. Bez względu, jaki model będziesz składać, jest kilka rzeczy, które przydadzą Ci się przy sklejaniu każdego plastikowego modelu.

Jakich narzędzi potrzebujesz?

Trudno obejść się bez cążek do wycinania elementów z ramek, najlepiej by z jednej strony miały płaskie ostrza co ułatwia wycinanie i ogranicza do minimum późniejszą obróbkę części. Przyda Ci się również pilnik do szlifowania wyciętych z ramek elementów. Jeśli masz mały budżet, możesz zadowolić się pilnikiem kosmetycznym z kilkoma gradacjami. Dostępne są w każdym sklepie kosmetycznym.

By chwytać małe elementy, warto zaopatrzyć się w pęsetę, każdy model posiada małe części, do których montażu potrzebne będzie to narzędzie, na początek w zupełności wystarczająca jest jedna sztuka.

Przy modelarstwie niezbędny będzie klej cyjanoarkrylowy i klej do plastiku. By Twój model nabrał wyrazistego wyglądu, trzeba nadać mu trochę koloru. Do tego przydadzą Ci się pędzelki jak i farby. Warto mieć jeden większy płaski pędzel do malowania dużych powierzchni, natomiast mały pędzelek przyda się do malowania detali. By malowanie szło Ci szybko, gładko i przyjemnie, możesz model zabezpieczyć podkładem, najwygodniejszy w nakładaniu będzie podkład w sprayu. W trakcie malowania będziesz potrzebował taśmy maskującej, służy ona do oddzielania kolorów przy malowaniu, a nawet do tymczasowego łączenia elementów

 Masz już absolutne minimum, aby zacząć!

Z gotowym i skompletowanym zestawie, możesz zasiąść do budowy swojego pierwszego modelu. Jest to oczywiście luźna propozycja, jednak jest on najbardziej podstawowym zestawem do rozpoczęcia swojej przygody z modelarstwem. Mam nadzieję, że choć odrobinę pomogłam ułatwić Ci decyzję o rozpoczęciu przygody z modelarstwem i rozwiniesz w sobie nową pasję.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne